Hakkında2022-11-14T09:18:07+03:00

Her İnsanın En Az Bir “İyilik Projesi”nin Olması Gerektiğine İnanıyoruz

Bu blog, profesyonel İş Hayatı ve Endüstri Mühendisliği ile ilgili paylaşımlar yapan ve karşılıksız vermenin huzurunu yüreğinde hisseden bir mühendis tarafından tasarlanmıştır.

Sitemizden Kimler Faydalanabilir?

Profesyonel İş Hayatında bulunan ve yönetsel görevleri ağır basan beyaz yakalılar

Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve profesyonel hayatta olan meslektaşlarımız

Başta Endüstri Mühendisliği öğrencileri olmak üzere kariyerine yön vermek isteyen tüm öğrenciler

#3.

Derece

Endüstri Mühendisliği alanında en iyi 3. blog seçildik.

150+

Makale

Bugüne kadar 150’den fazla yazı yayınladık.

5+

Yıl

2017’den bu yana yayın hayatını sürdürüyoruz.

2019 Yılı En İyi 3. Endüstri Mühendisliği Bloğu

Sitemiz Endüstri mühendisliği platformu üyeleri tarafından 2019 yılında bağımsız şekilde yapılan oylamada 3. en iyi Endüstri Mühendisliği bloğu sitesi seçilmiştir.

Tüm yazılarımız, kaliteden ödün vermeyecek şekilde incelenerek sizlerle buluşturulmaktadır.

Endüstri Mühendisliği

İş Hayatı

Site her ne kadar Endüstri Mühendislerine yönelikmiş gibi görünse de aslında çok daha geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlamadan Strateji ve Yönetime, İnsan Kaynaklarından Satış ve Pazarlamaya, Bilim ve Teknolojiden İş Zekası ve Raporlamaya kadar yine pek çok konuda makaleler bulunmaktadır.

Prensip gereği kaynağı belli olmayan yazılar alıntı yapılmamaktadır. Paylaşımların büyük çoğunluğu farklı farklı kaynaklardan özenle seçilirken bir kısmı da kendi çalışmalarımdan oluşmaktadır.

“İçerik olarak oldukça faydalı yazıların paylaşıldığı, iş hayatı yolculuğunda her kademedeki çalışanlara hitap edebilecek türden yazıların olduğu bir kişisel blog sitesi. Akademi ile iş hayatı pratiklerinin bir arada bulunduğu bu tür siteleri görmek ülkemizin geleceği adına gurur verici.”

Ümit YILMAZ

Endüstri Mühendisi, Akademisyen

“Endüstri mühendisliğini çok iyi bir şekilde temsil ettiğinizi görüyor takip ediyor ve gururla izliyoruz. Ülkemizde siz ve sizin gibi yüksek katılım profiline sahip çeşitli endüstri mühendisliği sitelerini görmek bizim için umut ve heyecan verici.”

Adem ERİK

Adana EIM-MEDAK Üyesi

“İnternet ortamında çok bilgi olmasına rağmen bazı alanlarda derli toplu bilgi bulmanın zorluğu bir gerçektir. Özellikle iş hayatı ve Endüstri Mühendisliği mesleği ile ilgili seçilmiş yazıları paylaştığınız internet sitenizin daha da gelişeceğine inanıyorum. Tasarım açısından da oldukça sade ve kolay okumaya olanak sağlıyor. Başarılarınızın devamını diliyorum.”

Onur KARADUMAN

Referans Araştırma Genel Müdürü

Sorularla dribrahimay.com sitesi

Bu sitenin amacı nedir?2022-11-12T20:52:20+03:00

dribrahimay.com ve birendustrimuhendisi.com sitesi, Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı hakkında yazı ve makaleleri siz değerli okuyuculara ulaştırmayı amaçlamaktadır. Paylaşımdan doğan faydaya olan inancın bir ürünüdür.

Sitenin hedef kitlesi kimlerdir?2022-11-12T20:31:17+03:00

Başta Endüstri Mühendisleri olmak üzere çalışma hayatında olan herkes, özellikle beyaz yakalılar kendisinin ve kurumunun gelişimine katkı sağlayacak çeşitli yazı ve makaleleri burada bulabilir.

Bu site kime aittir?2022-11-12T20:32:29+03:00

Bu site adından da anlaşılacağı üzere bir Endüstri Mühendisi olan İbrahim AY tarafından hazırlanmıştır. Tüm hakları İbrahim AY’a aittir.

Konuk yazar olarak yayınlamanız için yazı gönderebilir miyiz?2022-11-14T22:30:29+03:00

Evet gönderebilirsiniz. Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı bölümlerinde bulunan kategorilerle ilgili herhangi bir yazınız varsa İletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Yazınız incelenip siteye uygunluğuna kanaat getirildiğinde yayınlanacaktır.

Sitenizden alıntı yapabilir miyim?2022-11-12T20:35:06+03:00

Evet yapabilirsiniz. Ancak emeğe saygı olarak nezaketen kaynak gösteriniz. Paylaşıma evet, korsancılığı hayır!

Logonun herhangi bir özel anlamı var mı?2022-11-12T20:37:47+03:00

Logoda 4 renk vardır ve site kurucusunun en çok sevdiği renklerden oluşmaktadır. Turuncu rengi güneşin sıcaklığını ve samimiyeti, mavi rengi ciddiyeti, bordo renk heyecanı ve yaratıcılığı ve gri tonlar ise hayatın griye yakın alanlarını tanımlamaktadır. Kısaca; yazı stili ve şeklindeki esnek geçişleriyle bir bütün olarak dribrahimay.com logosu,  Endüstri Mühendislerine ait “sistem yaklaşımını” yani hayata bütünsel bakmayı simgeler.

Sitenin yapım ve içerik tasarımında dışarıdan herhangi bir destek alınıyor mu?2022-11-12T20:39:48+03:00

Sitenin tasarımı bizzat İbrahim AY tarafından yapılmaktadır. İçerik olarak Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı başlıklarındaki makalelerin bir çoğu kaynak göstermek şartıyla farklı yerlerden alınmaktadır. Kaynak gösterilmeyen yazılar İbrahim AY’a aittir.